بهترین بازیکن جهان  چاپ
تاریخ : جمعه 4 بهمن‌ماه سال 1387
توپ طلایى ۲۰۰۸ به رونالدو رسید
رونالدو: این رویاى کودکى ام بود
رونالدو با خبرنگاران مجله فرانس فوتبال در شب قبل از برگزارى مراسم در خانه خود مصاحبه اى انجام داد:
200667.jpg
کریس شما از طرف مجله فرانس فوتبال به عنوان شایسته ترین فرد براى دریافت توپ طلاى امسال انتخاب شده و با کسب ۴۴۶ امتیاز جاى کاکا را گرفتید. اولین احساسى که پس از شنیدن این خبر به شما دست داد، چه بود
ـ یکى از زیباترین روزهاى زندگى من بود. از کودکى در آرزوى کسب این جایزه بودم به همین خاطر حالا خیلى هیجان زده هستم اما با این حال نمى توانم احساسم را به طور کامل براى شما توصیف کنم. وقتى که براى استقبال از شما آمدن و در را باز کردم انتظار داشتم توپ را در دستانم ببینم! شب اهداى جوایز، براى من شبى متفاوت خواهد بود. اما حالا مى خواهم از کسانى که به من راى دادند تشکر کنم. کسانى که با من زندگى مى کنند و یا همه کسانى که من را مى شناسند به خوبى مى دانند بالاخره رویاى دوران کودکى ام به تحقق پیوست.
شما پس از اوزه بیو و فیگو که در سال هاى ۱۹۶۵ و ۲۰۰۰ توپ طلا را از آن خود کردند سومین بازیکن پرتغالى هستید که این جایزه را دریافت مى کنید. آیا این ترتیب براى شما نشانه خوبى است
ـ در واقع پس از ۲ بازیکن بزرگ این جایزه را مى گیرم. من تنها ۲۳ سال دارم و به وقوع پیوستن این اتفاق در این سن واقعا فوق العاده و باور نکردنى است. دوران حرفه اى بازیگرى ام را در ۱۷ سالگى و با اسپورتینگ لیسبون آغاز کردم. پس مدت زمانى طولانى از فوتبال بازى کردن من نمى گذرد. من توانستم در رقابت با بازیکنان بزرگى چون مسى، تورس همچنین ژاوى و کاسیاس این جایزه را به چنگ بیاورم.
آیا حتى یک لحظه به این فکر افتادید که شاید این جایزه از آن شما نشود
ـ من هیچ شکى نداشتم چون به روند کارى ام در فصل گذشته مطمئن بودم. با این حال هر چیزى ممکن بود اتفاق بیفتد. خیلى ها من را انتخاب کردند و من از همه آنها و همچنین از هم تیمى هایم که به من فرصت بهترین بودن را دادند تشکر مى کنم. در واقع آنها بودند که باعث گلزنى من، آن هم ۴۲ بار شدند.
حالا پس از دریافت این جایزه دوران کارى خود را چگونه پى مى گیرید
ـ همان کارهاى همیشگى را انجام مى دهم. به دلیل اخراج در بازى با منچسترسیتى نمى توانم در بازى با ساندرلند حضور داشته باشم اما تمام تلاشم را مى کنم تا در آخرین بازى مرحله گروهى لیگ قهرمانان حضور داشته باشم. من همان کریس همیشگى خواهم بود. تنها چیزى که از آن مطمئنم این است که مى خواهم دوباره برنده باشم چون واقعا عالى است!